Doğru Silecek Almak İçin Dikkat Edilmesi Gereken Konular

Araç İçin Silecek Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bir otomobilde en önemli parçalardan biri de şüphesiz ki sileceklerdir. Aracınız için sileceklerinizin mevsimsel etkilerle yıpranmasına bağlı olarak gecikmeden değişmesi gerekmektedir. Satınalacağınız silecekte dikkat etmeniz gereken şey; doğru malzemeler kullanılarak hazırlanmış kaliteli bir marka olmaması halinde, aracın camının çizilmesi ve en önemlisi ise önemli bir kazaya karışması gibi sorunlar yaşayabilirsiniz.

Silecek satın alırken dikkat edilmesi gerekenler şunlardır;

Malzemenin kaliteli olması: Silecek yapımında kullanılan malzemenin hakiki kauçuk olması, uzun ömürlü olması ve camı çizmemesi açısından önemlidir.

Ürün çeşitliliğinin olması: Alacağınız silecek markasının birçok araç için farklı model ve tiplerde çeşidinin olması önemlidir. Geniş bir üretim sistemi ve araştırması yapılması çeşitliliği açıklayan bir durumdur.

Marka seçimi: Özellikle Çin’in piyasaya çok değişik çeşitlilikte ürün sunmasının bir sonucu olarak kalite konusunda farklı kalitede ürünlerle karşılaşılmaktadır. Bu noktada iyi markaların seçilmesi, ürünün kalitesi ve dayanıklılığı konusunda size garanti verebilir.

Kaliteli Satıcı: Marka ve ürün çeşitliliğinin fazla olduğu piyasada en ekonomik yollarla satış yapan, size uygun servis ve montaj hizmeti sunan bir işletmeden satınalma yapmaya özen göstermelisiniz.

Sileceğin defolu olmaması: Silecek üretim hatası nedeniyle hasarlı olursa, ömrü kısa olacaktır ve farkına varmamanız halinde araç camınızın çizilmesine de neden olabilir.

Sileceğin çıkma ürün olmaması: Bazı satıcılar az kullanılmış, çıkma silecekleri sıfır ürünmüş gibi satmaktadır, almak istediğiniz ürünü iyice kontrol ettikten sonra onaylamalısınız.

Sileceğin taklit ürün olmaması: Her sektörde olduğu gibi silecekte de taklitlerinin bulunmaktadır ve orijinal ürün fiyatına yakın değerle satılmaktadır. Bu nedenle ürün üzerindeki etikete dikkat etmelisiniz.

Aracın cam ölçüsüne uygun silecek alınması: Her aracın tasarım farklılığı göz önüne alınarak farklı ölçülerde silecek ihtiyacı olur. Bu ölçüler özellikle markalı sileceklerde takılabileceği araç markası ve modeli bilgisini de size vermektedirler. Uygun ölçüde silecek almamanız sürüş güvenliğiniz açısından önemli sorunlar yaşamanıza neden olabilir.

News Reporter