İtalya’nın en büyük bayisi olan FCA, virüs baskısı altında geçici olarak kapanıyor

Fiat Chrysler Automobiles Çarşamba günü yaptığı açıklamada, bazı İtalyan tesislerinde geçici kapanışlar uygulamaya başlayacağını ve İtalya’nın en büyük bayi grubunun Avrupa’nın en kötü koronavirüs salgınıyla mücadeleye yardımcı olmak için kapılarını 3 Nisan’a kadar kapatacağını söyledi.

Bir FCA sözcüsü, etkilenen bitkilerin Pomigliano d’Arco, Melfi, Atessa ve Cassino’da olduğunu söyledi. Her fabrika Çarşamba ve Cumartesi günleri arasında iki veya üç gün süreyle durdurulacaktır. Üretimin Pazartesi günü yeniden başlaması planlanıyor.

Evercore ISI, FCA’nın hamlesinin yılda 600.000 adet ve Avrupa araç üretiminin yüzde 4’ünü oluşturan tesisleri etkilediğini belirtti.

FCA yaptığı açıklamada, hükümetin bulaşıcı hastalığın yayılmasını engelleme yönergelerini desteklemek için virüsün tüm çalışma ve dinlenme alanlarının yoğun sanitasyonu da dahil olmak üzere çalışanlar arasında yayılma riskini en aza indirmenin ek adımlar attığını söyledi.

“Bu önlemlerin alınmasının bir sonucu olarak şirket, gerektiğinde İtalya’daki tesislerini geçici olarak kapatacak.”

FCA, çalışanların iş istasyonlarında daha fazla boşluk bırakabilmeleri için “uyarlanmış üretim süreçlerine uyum sağlamak için günlük üretim oranlarının düşürüleceğini” söyledi.

Ancak konuyla yakın bir kaynak, FCA’nın toplam üretim oranları üzerinde bir etki beklemediğini söyledi.

Geçen yıl 29.100 yeni otomobil ve 22.400 kullanılmış otomobil satan İtalyan megadealer Autotorino, 55 yıllık tarihinde, Başkan Plinio Vanini’de Facebook’ta yayınlanan bir mesajla ilk kez kapanacak.

Yetkili, “Hareketlilikteki katı sınırlamaların durumu normale döndürmeye yardımcı olabileceğinden eminiz” dedi.

News Reporter