TORİNO – “LUCİ D’ARTİSTA” IŞIKLARI ALTINDA GÖSTERİLEN FİAT SERİSİ

Fiat serisi, her yıl Ekim’den Ocak’a kadar her yıl tipik bir Noel atmosferi yaratan Torino meydanlarını ve sokaklarını aydınlatan açık hava çağdaş sanat sergisi Luci d’Artista’nın ışıkları altında gösteriliyor. 
Serinin araçları, dünyanın dört bir yanından çağdaş sanatçıların yarattığı ışıkların muhteşem zeminiyle sergileniyor.

500 Collezione zekice, havada asılı bir uçan halıya benzeyen kırmızı, beyaz ve mavi küplerin genişliğindeki çelik kabloların altına yerleştirildi. Günün herhangi bir saatinde izlenebilirliği kayda değer olan şey, sanatın kentsel tasarımının çarpıcı bir unsuru haline gelmesinin ve ikonik Fiat’ın kendi başına bir sanat eseri haline gelmesinin bir örneği oldu. Fiat 500, eski meydanda özel bir tatil dokunuşu eklemek için yeni 500X, yeni 500L ve 124 Örümcek tarafından aynı renk ve açılardan bir labirentte birleştirildi.

Yeni Fiat 500 Collezione özel baskısının Cortina Gray versiyonu, Richi Ferrero’nun Via Alfieri’deki “Giardino Barocco Verticale” (Dikey Barok Bahçe) altında parlıyor. Işıklar duvarları ve zemini aydınlatıyor ve neredeyse bir defile gibi büyüleyici bir atmosfer yaratan, sergilenen modelin DNA’sına mükemmel bir şekilde uyum sağlayan çift bir Noel ağacı gibi görünüyor.

Luigi Nervo’nun Piazzetta Mollino’daki “Vento solare” (Güneş Rüzgârı), dairesel hareketleriyle güneşi ve ışınlarını uyandıran ışık ve gökyüzünün cipslerinden oluşan ikonik Fiat 500 ve en çok satan Fiat Panda Avrupa’da şehir otomobili olarak özel kabul görmüştür.

Michelangelo Pistoletto’nun “Aşk farkı”, Piazza della Repubblica’daki serinin resimlerinde fon görevi gören özel bir sergi alanıdır. Bu çok kültürlü alanı çok sayıda renkle paylaşan birçok insan birlikteliğiyle barış mesajları verilmektedir. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, dünyanın birçok ülkesinde satılan ve çok çeşitli müşterilere hitap eden Fiat serisinin renkli arabaları burada mükemmel bir ambians yaratmıştır..

Dünya çapında Fiat tarafından konuşulan aynı dilleri, birçok dile çevrilmiş bir bu nefis buluşma vesilesiyle dünyaya “barış ve hoşgörü” mesajları verilmek istenmektedir..

News Reporter