Fiat Red Dot Award 2019 Tasarım Konsepti Ödülünü Kazandı

Fiat Red Dot Award 2019 Tasarım Konsepti Ödülünü Kazandı.

Devrim niteliğindeki Fiat Concept Centoventi – geleceğin “Modern” elektrikli hareketliliğinde, Fiat vizyonu – dünyanın en prestijli endüstriyel tasarım ödüllerinden biri olan Red Dot Award 2019’u “Tasarım Konsepti” kategorisinde ödül kazandı.

“Red Dot Tasarım Ödülü” yarışmasının üç kategorisinden biri olan Tasarım Konsepti kategorisinde FİAT’a bu ödül, dünyanın en iyi Tasarım uzmanları ve akademisyenlerinden 21’inin uluslararası bir jürisi tarafından verildi.

Fiat Brand Global Başkanı Olivier François, “Red Dot Ödülü’nü kazandığım için çok gurur duyuyorum. Aslında, bu prestijli ödül, Fiat Concept Centoventi’nin olağanüstü yeniliğini ve önemini yansıtıyor; Fiat markasının 120. yılını kutlayan bir başka doğum günü hediyesi. ” François şöyle devam etti: “Fiat Concept Centoventi, Fiat’ın kentsel bağlamla sınırlı olmayan” demokratik “elektrikli mobilite vizyonunu ifade etmektedir. Daha az hacimli, daha az pahalı ve daha az aşırı yüklü, fakat aynı zamanda daha fazla özelleştirilebilir ve daha çevre dostu; tek kelimeyle, daha fazla Fiat “.

“Geleneksel” bir yaklaşımla, Fiat Concept Centoventi, elektrikli mobilite konusuna yenilikçi bir iş modeli ile yaklaşıyor: Fiat Concept Centoventi, her zaman ve her ayrıntıda, temel ve tamamen kişiselleştirilebilir. Değiştirilebilir iç aksesuarlar “tak ve çalıştır” modunda – gösterge panelinden eşya gözlerine, koltuklardan çocuk emniyet sistemlerine – müşterinin kendisi tarafından monte edilebilir. Dış kısım sarılabilir, tamponlar özelleştirilebilir ve çeşitli çatı tipleri mevcuttur; böylece araç, değişen mevsimleri yansıtacak şekilde veya müşterilerin kişiliklerine göre farklı şekilde “giyilebilir”. Dahası, Fiat Concept Centoventi’nin serisi de modüler. Yenilikçi batarya mimarisi sayesinde, aralık 100 km’den 500 km’ye kadar özel ihtiyaçları karşılayacak şekilde değiştirilebilir. Bu, Fiat Concept Centoventi’yi şehirlerarası ulaşım için ve deniz kenarında veya dağlarda bir hafta sonu için mükemmel kılar.

Fiat-Red-Dot-Award-2019-Tasarım-Konsepti-Ödülünü-Kazandı

Red Dot Tasarım Ödülü, 1955 yılında kuruldu ve şu anda dünyanın en büyük endüstriyel tasarım ödüllerinden biri. Üç büyük kategoride (Ürün Tasarımı, İletişim Tasarımı ve Konsept Tasarımı) yapılandırılan “Red Dot Tasarım Ödülü”, tasarıma özel önem veren şirketlere verilir. Serbest tasarımcıları, akademisyenleri ve gazetecileri içeren uluslararası jüri üyeleri, projeleri inovasyon, biçimsel kalite, işlevsellik ve sürdürülebilirlik gibi kriterler temelinde değerlendirir. Bu yıl 55 ülkeden 5.500’den fazla katılım oldu.

Yazıyı görüntüle

News Reporter